Recenze Onyx International

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Ověřený zákazník

Přidáno: včera, 09:22

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• Za mě osobně velikost obrazovky.
  • Android a možnosti s tím spojené
  • Dobrá HW výbava. Čtečka reaguje rychle, všechno je plynulé.
  • 300 dpi B/W zobrazení
  • Podpora SD karet, což bohužel už není tak běžné, jako dříve bývalo.
  • Note-taking celkem obstojně zvládá číst ručně psaný text, a to i když mám mnohdy potíže sám po sobě něco přečíst.
  • Barevná technologie Kaleido sice celkem pokročila, ale stále to pochopitelně není úplně nejlepší. Na čtení barevných komiksů je stále vhodnější klasický tablet.
  • K ceně čtečky si podle mě musíte mandatorně přičíst ještě náklady na ochranný obal, bez kterého spíše nedoporučuji se čtečkou cestovat.

Při výběru čtečky jsem měl několik kritérií - 10' obrazovka, Android, 300dpi pro B/W zobrazení a podpora SD karet.

Tato kritéria v podstatě splňuje akorát tahle čtečka (ke dni psaní této recenze, což je duben 2024) a můžu říct, že splnila všechna moje očekávání.

10' obrazovku jsem chtěl zejména kvůli tomu, aby se na tom dalo komfortně číst v 2-page landscape zobrazení. Jak normální literatura, tak i manga je na 2-page landscape perfektně čitelná. Chápu, že 10' není asi pro každého (jak vahou, tak i samotnou velikostí), ale pro mě, jakožto člověka s většími dlaněmi, je to tak akorát na držení v jedné ruce (bez problému i při stání v MHD). Při rozhodování o volbě velikosti čtečky tak zvažte, co pro vás osobně bude komfortnější.

Baterii jsem nedal ani do plusů ani do mínusů, protože mi přijde adekvátní. Když jedete úsporně, tak vydrží dlouho.

Přidáno: 18. dubna 2024

• Plně dostačuje
Onyx Boox Note Air 3

Onyx Boox Note Air 3

Ověřený zákazník eBook-ctecky.cz Drahomíra Rezlerová

Přidáno: 15. dubna 2024

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

Nahrazovala jsem starou čtečku jiného výrobce z toho důvodu, abych si mohla přes knihovnu půjčovat e-knihy, případně i audioknihy. Prozatím se s novou čtečkou seznamuji. Tato čtečka je větší, budu na ni lépe vidět, zaroveň disponuje možností zapisování poznámek.

Onyx Boox Tab Ultra

Přidáno: 29. března 2024

• Šetří oči
  • Skvělá čitelnost na světle
  • Android = plná synchronizace čehokoliv s čímkoliv
  • Android = nekonečné množství doinstalovatelných apek.
  • Nízká kapacita baterie
  • Neodladěný Android
  • Příliš nastavování

Je to skvělá čtečka, která je prostě velká, jak mobil, takže jí mám furt u sebe v kapse. Vedle mobilu působí retro dojmem a mám s ní bližší vztah než s mobilem. Hlavně asi proto, že mi pomáhá zůstat v klidu a počíst si v dopravní zácpě v MHD i třeba před spaním, když mobil vypínám. Jsem vlastně skoro offline :-) Taky jsem si do ní nainstaloval psychowalkmann, právě proto, že v mobilu jsem občas zapomněl dát režim nerušit... Používám jí na jiný věci, než mobil. Přestěhoval jsem si sem audioknihy a relaxační nahrávky a tak jsem si z "Palmy" udělal balzám na duši ;-)
Ať se snažim, jak se snažím, na dva dny se dostanu jen stěží. Ale to bylo i na začátku, než jsem si tam doinstaloval několik apek k mé spokojenosti a koukám, že na výdrž to zase tak moc zásadní vliv nemělo. No co už. myslím, že pro mnoho uživatelů bude těžko skousnutelné velké množství zmatečného nastavení. Skoro bych řekl, že je víc nastavení, než nastavitelných parametrů. Na jednu stranu je dobře, že je možné nastavit leccos a hlavně velmi podrobně (a pro mě často neznatelně) parametry zobrazení, ale bohužel se v tom často ztrácím. Jinak ale jde o kvalitní produkt, který mám rád a jsem rád, že ho mám. Koupil bych zas. A doporučuju všema deseti i když je mi jasný, že moc širokej záběr uživatelů tahle kapesní čtečka nezaujme.

Přidáno: 9. března 2024

• Vyhovující velikost
  • Dobré rozpoznání i dosti nečitelného rukopisu
  • Peri funguje i na Samsungu Galaxy
  • Dodávaný bez pouzdra
  • Občas špatný překlad ovládání do češtiny
  • Velmi špatně přeložený manuál do češtiny

Barevný displej je spíše nevýhoda - bez zapnutého podsvícení se nedá příliš použít. Nemá výstup na sluchátka ale lze řešit redukcí do USB C.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Martin

Přidáno: 27. února 2024

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Maximální spokojenost, přesně splňuje moje očekávání. Používám na psaní poznámek, kreslení diagramů, čtení knih a manuálů a občas článků na netu. Spousta funkcí, některé vyžadují přečíst návod, ale jakmile se je naučíte používat tak je oceníte. Odezva displeje až neuvěřitelně rychlá v porovnání s mojí starou čtečkou a hlavně je barevný, což je pro mě např. u schémat podstatné. Pokud pro to máte odpovídající využití tak nákupem neuděláte chybu... Škoda jen že se nedodává jako bundle s obalem a hroty, vše je nutné koupit zvlášť.

Ověřený zákazník Allegro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. února 2024

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

ok ok

Reakce obchodu ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi produktu a budeme se těšit
na Vaše další nákupy.
Přejeme pěkný den.
ONLINESHOP.CZ

Ověřený zákazník Alza.cz Karel

Přidáno: 13. února 2024

• Příjemný formát stránky
  • Čte krásně formát .pdb
  • Složité ovládání, praxe na telefonu s Androidem 13 moc nepomůže. Zatím jsem nezjistil jak vyhledat slovo v textu knihy.

Zatím používám krátce, nechci se s hodnocením ukvapit. Ale základní úkol, tj.čtení šetrné pro oči plní dobře a nepadá (na rozdíl od mé starší čtečky jiné značky)

Ověřený zákazník Alza.cz Jan

Přidáno: 6. února 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• fantastický nástroj pro poznámky
  • výborný pocit z psaní
  • barevný displej
  • Android - díky němu do tabletu dostanete prakticky cokoliv
  • Neomezené možnosti práce
  • Perfektní i jako e-kniha
  • Nechybí reproduktory, lze poslouchat audioknihy, pouštět si Spotify, YouTube atd.
  • Perfektně funguje i diktování textu
  • V kombinaci s originálním pouzdrem velmi praktické
  • Lze doplnit o Bluetooth klávesnici, případně i myš a pak máte prakticky alternativu k notebooku
  • slabší baterie, pokud máte zapnutou wifi, bluetooth a tablet plně využíváte, ale to je vcelku pochopitelné

Kdo si kupuje e-ink tablet, musí vědět, do čeho jde a lze předpokládat, že se seznámil se vším potřebným předem. Na Internetu je mnoho recenzí, návodů, hlavně na Youtube je toho k dohledání hodně (doporučuji nejvíce kanál MyDeepGuide). Note Air 3C je špičkové zařízení pro práci i zábavu, na trhu je to aktuálně top. Má však samozřejmě svá pro i proti, není to zařízení pro každého. Jako ostatně jakékoliv...

Ověřený zákazník eBook-ctecky.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. února 2024

Zakoupeno v eBook-ctecky.cz

• Mám zkušenost s černobílou verzí stejně velkého tabletu. U barevného je skvělá možnost zvýrazňovačů pro texty (tady mají smysl a jsou hezky vidět), pero má na konci možnost gumování. Funkce pro psaní poznámek jsou vylepšené o AI - zarovnávání čar a vyhlazování obrazců (kruhy, čtverce), což je fajn pro kreslení diagramů. Skvělý pomocník pro studenta.

Ověřený zákazník Alza.cz Jan

Přidáno: 21. ledna 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Aktuálně na trhu objektivně jedno z nejlepších (ne-li nejlepší) zařízení.
  • Barevný e-ink.
  • Perfektní pocit z psaní (srovnatelný s reMarkable 2, někdo tvrdí, že i lepší - osobně mám obojí a řekl, bych, že je to 50/50).
  • Oproti rM2 pekelná výhoda konektivity a Androidu (tedy možnosti jakékoliv aplikace).
  • Mimořádně pěkný design.
  • Možnost dokoupení špičkového pouzdra, které umožňuje perfektní polohy.
  • BlueTooth - připojíte k tomu cokoliv, třeba malou klávesnici a máte skoro plnohodnotnou malinkou a lehkou alternativu notebooku.
  • Plná synchronizace na cloud dle libosti (díky Androidu nemáte omezení, nainstalujete cokoliv).
  • Obrovské možnosti individuálních nastavení pro nejpohodlnější práci s e-inkem.
  • Podsvícení - jednoznačně drtivá výhoda oproti rM2.
  • Rychlost, spolehlivost, praktičnost.
  • Pro poznámky rukou, záznamy ze schůzek, čtení knížek, časáků, netu atd. absolutně ideální zařízení.
  • Slušné reproduktory - pro poslech hudby nebo audioknih perfektní.
  • AI - nekonečné možnosti práce s textem.
  • Možnost diktovat text, provést konverzi psaného na tištěný atd. atp.
  • Kvalitní pero, které se chytí magnetem a máte-li i kryt, tak ještě páskou krytu, takže ho neztratíte.
  • Slabší baterka. S ohledem na to, že je to e-ink, mohla být podstatně lepší, ale to by asi zvýšilo váhu a velikost zařízení.
  • Firmware není zrovna user friendly, chce to zvyk a prvních pár dní člověk skřípe zuby, než na všechno přijde. Hodně pomůžou videotutoriály - doporučuji My Deep Guide na YT, to je absolutní top, kde se dozvíte naprosto vše.
  • Každému budete vysvětlovat, proč nemáte "normální" tablet, ale e-ink.

Kdo si zařízení na principu e-inku kupuje, musí si dopředu načíst recenze, pustit nějaká z milionů YT videí a pak nemůže být překvapen. Toto je pro lidi, kteří vědí, proč chtějí e-ink a vědí, do čeho jdou. Doporučuji hlavně MyDeepGuide nebo Kit Betts-Masters na Youtube, ale je toho vskutku hodně. Osobně používám tento tablet denně, nahradil jsem jím plně reMarkable 2, který je sice skvělý v tom, co umí, ale oproti tomuto toho umí hodně málo a Note Air 3C se rM2 i s tím psaním vyrovná, jediné, v čem je horší, je baterka, což však výměnou za milion funkcí a barvu osobně rád oželím.

Onyx Boox Note Air 2

Onyx Boox Note Air 2

Ověřený zákazník Alza.cz Libor

Přidáno: 17. ledna 2024

(naposledy upraveno 17. ledna 2024)

Čtečka splnila očekávání na více jak 100%

Přidáno: 15. ledna 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Velmi dobře funguje jako tablet.
  • Lze si půjčovat elektronické knihy z knihovny přes aplikaci PalmKnihy
  • Kvalita displeje je srovnatelná s Kindle paperwhite, rychlost otáčení stránek je skvělá.
  • Lze nastavit teplotu podsvícení displeje
  • Připadá mi, že baterie nevydrží tolik jako u Kindle, ale vůbec to nevadí. Důvodem asi bude, že jako operační systém je použit Android.
  • Reproduktor nedosahuje kvalit jako na mobilních telefonech, ale pro audio knihy je dostačující.

Ověřený zákazník Allegro.cz LS

Přidáno: 11. ledna 2024

Zakoupeno v Allegro.cz

• není jednoduché přidávat nové aplikace z google play

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 18. prosince 2023

Jen upozornění pro ty, kteří si Page chtějí koupit kvůli půjčování knih přes Palmknihy: tato aplikace nepodporuje boční HW tlačítka. Stránky se v ní dají otáčet jen dotekem na displeji.

Přidáno: 2. prosince 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Splňuje vše co jsem očekával! Vždy si dělám podrobné rešerše!

Splňuje všechny deklarované vlastnosti, jen chybí podrobný návod v ČJ, jsem líný louskat EN.

Ověřený zákazník Alza.cz Pavel Pacák

• Pomalé přetáčení displeje
  • Složitější nastavování
  • Chybí voděodolnost
  • Tichý reproduktor

Page je rychlý, dobře se drží v ruce, tlačítka na otáčení stránek spolehlivě fungují a výdrž na baterii je fantastická, nejlepší ze všech mých čteček (Kindle Paperwhite 4, Kindle Oasis 3, Kobo Libra 2, PocketBook InkPad 3 Pro). Displej je krásně čitelný, má minimální odlesky a je rovnoměrně nasvícený.

Co se mínusů týče, bohužel chybí voděodolnost, takže na čtení v lehkém dešti nebo ve vaně to není. Podle specifikací je ve čtečce i reproduktor, ale ve skutečnosti je tak tichý, že na poslech audioknih se moc nehodí (pokud nebudete sedět v úplném tichu přímo u čtečky).

Android sice znamená možnost instalace mnoha aplikací, ale je složitější je nastavit tak, aby skutečně dobře fungovaly, včetně přetáčení stránek tlačítky. A protože je to Android, chyby a záseky nejsou nic netypického, jen přihlásit se do Google Play jsem musel zkusit třikrát.

V neposlední řadě pak není moc dobré automatické otáčení obrazu (když si čtečku chcete dát do druhé ruky), to se pak často aplikace celá znovu načítá a trvá to dost dlouho.

Celkově se ale na čtečce čte velmi dobře a používám ji teď nejvíc. Perfektní je hlavně v kombinaci s aplikací BookFusion, ve které jde knihy katalogizovat (názvy, autory, obálky knih atp) a číst v ní na mobilu i čtečce (synchronizuje se) nebo si knížky nechat i předčítat. Není třeba si vše složitě posílat do čtečky jako v případě Kindlu a dalších, vše se děje automaticky.

Kdyby Onyx přidal voděodolnost, dal bych 9/10, takhle tak 8/10.

Ověřený zákazník aXOs.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. října 2023